Najnowsze wpisy


szklane
Blog

Rodzaje szczeliwa – charakterystyka

Szczeliwa to materiały bardzo często stosowane w przemyśle i gospodarce. To, do jakiego celu zostaną użyte, zależy od materiału, z jakiego powstały. Szczeliwo może być: plecione, szklane, grafitowe, ceramiczne i bawełniane. Pożądane właściwości to: duża plastyczność, dobre właściwości termoizolacyjne i odporność na związki chemiczne. Ponadto dobrze jest, gdy szczeliwo charakteryzuje się trwałością i uniwersalnością. Szczeliwo...

Czytaj dalej ›

uszczelnianie pieca
Blog

Do czego stosowane jest szczeliwo termoizolacyjne?

Szczeliwo to materiał, który charakteryzuje się odpowiednimi właściwościami do uszczelniania. Musi być wytrzymały, odporny na uszkodzenia oraz działanie różnych substancji chemicznych, a także zmiennych warunków atmosferycznych. Jego zadaniem jest jak najdokładniejsze zabezpieczenie różnych miejsc przed utratą energii cieplnej. Do wykonywania tego typu izolacji bardzo często używa się szczeliwa termoizolacyjne, które mają doskonałe właściwości i są...

Czytaj dalej ›

tworzywo konstrukcyjne
Blog

Charakterystyka tworzyw konstrukcyjnych

Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez zastosowania tworzyw konstrukcyjnych. Są one bardzo uniwersalne, a przy tym chętnie wykorzystywane. Ze względu na swoje zalety mogą one z powodzeniem zastąpić ceramikę, czy też metal, sprawdzając się w przemyśle i w budownictwie mieszkaniowym.  Zanim podejmie się decyzję o ich zakupie, warto bliżej poznać charakterystykę tych materiałów. 

Czytaj dalej ›

uszczelki w przemysle
Blog

Rola uszczelnień w instalacjach przemysłowych

Uszczelnianie pełni ważną funkcję w przestrzeniach przemysłowych. Dzięki różnego rodzaju uszczelniaczom wiele produktów zapewnia nam skutecznie bezpieczeństwo, wygodę, stabilność i wytrzymałość. Gdzie  znajdują one swoje zastosowanie? 

Czytaj dalej ›

izolacja maszyn
Blog

Taśma szklana i ceramiczna – porównanie

Zarówno taśma szklana, jak i ceramiczna znajdują szerokie zastosowanie w zakresie izolacji elementów (maszyn, urządzeń czy instalacji) narażonych na działanie wysokich temperatur. Ze względu na to, że produkowane są z innego rodzaju przędzy, odznaczają się one nieco odmiennymi właściwościami. Jakimi? 

Czytaj dalej ›

wąż do gaśnicy
Blog

Węże wykorzystywane w gaśnicach

W świetle polskich przepisów każdy samochód powinien być wyposażony w odpowiednią gaśnicę. Zasada ta dotyczy również niektórych obiektów (np. zakładów pracy), chociaż coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego urządzenia do swojego domu. Nic dziwnego, gdyż umieszczenie gaśnicy w budynku minimalizuje ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru. Za efektywność działania odpowiada jednak nie tylko jej rodzaj,...

Czytaj dalej ›

wąż do cysterny
Blog

Czym powinny charakteryzować się węże do cystern?

Wychodząc na ulicę często, możesz zobaczyć duże ciężarówki z przyczepami, wyglądem przypominające wielkie beczki. Są to tak zwane cysterny, które służą do transportu różnorodnych substancji, takich jak np. wino, czekolada, a także paliwo i różne materiały niebezpieczne. Jednak nie każdy wie, że przy transporcie powyższych substancji powinien być wykorzystany odpowiedni wąż, głównie dla zachowania bezpieczeństwa.

Czytaj dalej ›

filc techniczny
Blog

Kryteria wyboru filcu technicznego

Na pewno kojarzysz ozdoby, akcesoria i modne aplikacje do ubrań, które są wykonywane z filcu. Powinieneś jednak wiedzieć, że istnieje jego rodzaj, który ma dużo szersze zastosowanie. Filc techniczny to materiał wykorzystywany w wielu branżach – między innymi budowlanej czy przemysłowej. Posiada on parametry czyniące go tworzywem dużo bardziej wytrzymałym od filcu dekoracyjnego.

Czytaj dalej ›