Do czego można wykorzystać węże gumowe?

Kategoria: Blog

gumowy wąż

Dostępne na rynku węże gumowe i węże PCW znajdują powszechne zastosowanie. Najczęściej wykorzystywane są w zakładach produkcyjnych oraz podczas transportu różnych substancji. Zróżnicowane parametry i właściwości węży gumowych pozwalają dobrać produkt idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wyjaśniamy, do czego można wykorzystać techniczne węże gumowe.

Węże techniczne – jakie są ich najważniejsze parametry?

Węże do technicznego zastosowania to produkty, które muszą spełniać określone normy jakościi gwarantować pełne bezpieczeństwopodczas użytkowania, które uwzględnia m.in. transportowanie różnych, często szkodliwych substancji. Ze względu na parametry techniczne węże gumowe różnią się nie tylko obszarem zastosowania i średnicą, ale także kluczowym dla bezpieczeństwa korzystających z nich osób ciśnieniem lub podciśnieniem pracy oraz środowiskiem i warunkami, w jakich mogą być użytkowane. To wszystko sprawia, że wybór odpowiednio dopasowanego do indywidualnych potrzeb węża gumowego i PCW może sprawiać pewne problemy.

Wybór węża gumowego i PCW powinien uwzględniać:

  • środowisko pracy, w którym będzie on użytkowany,
  • działanie czynników niszczących m.in. wysokiej i niskiej temperatury,
  • specjalne przeznaczenie, które pozwala na zastosowanie węży w celu transportowania substancji niebezpiecznych dla środowiska.

Kluczowa jest także średnica węża oraz inne parametry, które decydują o jego funkcjonalności np. waga, elastyczność, zastosowanie wzmocnień tekstylnych lub owijanych, a także odporność na uszkodzenia mechaniczne.

W jakim celu stosuje się węże gumowe?

Węże techniczne wykonane z gumy oraz PCW możemy wykorzystać w różnych celach. Ze względu na swoje parametry, mogą być wykorzystywane m.in. w czasie transportu produktów spożywczych (mleko), transportu paliw, transportu gazu LPG, podczas wykonywania oprysków ochronnych roślin, podczas wylewania betonu, a także korzystania np. gaśnic. Szczególnym rodzajem węży technicznych są węże do substancji żrących, toksycznych oraz niebezpiecznych dla środowiska, które stosuje się m.in. w laboratoryjnych pochłaniaczach zanieczyszczonego powietrza.

szczelinex