Skuteczność uszczelek gumowych

Kategoria: Blog

Producenci uszczelek gumowych

Uszczelki gumowe są niezwykle często stosowane. Cechują się uniwersalnością i wszechstronnym zastosowaniem. Używane są nie tylko do uszczelniania armatury oraz układów, przez które przepływają ciecze, ale również zabezpieczania urządzeń i maszyn przed przedostaniem się do nich substancji ciekłych, gazowych i stałych.

Guma stosowana jest do różnych systemów zabezpieczania mechanizmów oraz instalacji. Uszczelki gumowe występują w drzwiach i oknach samochodowych, w szczelinach dylatacyjnych, szybach okiennych, systemach wentylacyjnych i ciepłowniczych itd.

Producenci uszczelek gumowych zapewniają nam produkty o różnej budowie i kształtach. W ten sposób możemy osiągnąć poziom szczelności, na jakim nam zależy. Są odporne na różnorodne szkodliwe substancje, co znacząco wydłuża ich czas użytkowania. Co więcej, wykazują odporność chemiczną, mechaniczną i termiczną.

Główne rodzaje uszczelek gumowych

Oferta uszczelek gumowych jest bardzo szeroka. Jak już zostało wspomniane, znajdują powszechne zastosowanie w różnych dziedzinach, w związku z tym cechują się różnymi właściwościami. Możemy wyróżnić kilka najważniejszych i najczęściej stosowanych rodzajów uszczelek gumowych:

  • uszczelki stosowane w przemyśle motoryzacyjnym
  • uszczelki do okien PVC
  • uszczelki gumowe płaskie
  • uszczelki z gumy komórkowej
  • uszczelki przeznaczone do systemów wentylacji
  • uszczelki gumowe dla budownictwa
  • uszczelki do urządzeń gospodarstwa domowego, przemysłu elektrycznego, ciepłownictwa itd.

Kluczowym zadaniem jest dobór odpowiedniej uszczelki, ponieważ tylko w ten sposób osiągniemy oczekiwany poziom szczelności i zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi. Najczęściej uszczelki kupowane są jako gotowy produkt, przeznaczony do konkretnego zastosowania.

Ich wszechstronność wynika głównie z uniwersalnych właściwości gumy. Jest ona łatwa w obróbce i bardzo elastyczna. Właśnie dzięki temu doskonale nadaje się do produkcji różnego rodzaju uszczelek.

szczelinex